تمام گوشی ها به یک نمایشگر لمسی مجهز هستند که کاربر از طریق آن می تواند با سیستم عامل در تعامل باشد و از گوشی خود استفاده کند. اگر هر مشکلی برای این نمایشگر به وجود آمد، قطعاْ در استفاده از گوشی اختلال به وجود خواهد آمد. آیا شما هم با این مشکل مواجه شده اید و به دنبال تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ هستید؟ اگر نمایشگر گوشی سامسونگ شما شکسته یا دچار آسیب شده، پیش از آن که بخواهید برای تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ اقدام کنید چند نکته وجود دارد که حتما باید آن ها را در نظر داشته باشید.

ثبت سفارش آنلاین تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ

برای تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

 

تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ

یکی از عمده ترین مشکلاتی که ما را به تعمیرگاه های موبایل می کشاند، شکستن صفحه نمایش گوشی است. خرابی نمایشگر گوشی سامسونگ ۲ حالت کلی دارد. اگر صفحه نمایش گوشی شما به هر دلیلی آسیب دید، شما باید در ابتدا بررسی کنید و ببینید که آیا تاچ در سراسر نمایشگر کار می کند یا خیر. اگر تاچ کار کرد، این یعنی نیازی به تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ نیست و فقط باید گلس محافظی که در کارخانه روی نمایشگر انداخته می شود را تعویض کرد. اما اگر تاچ در هیچ نقطه ای از روی صفحه کار نکند، هاله های رنگی روی صفحه به وجود آید یا پیکسل سوختگی ها خود نمایی کنند، راهی به جز تعویض تاچ ال سی دی وجود ندارد.

تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ


تعویض گلس روی تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ

تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ یکی از گران قیمت ترین قطعات سخت افزاری این محصولات است. دشواری تولید این قطعه و همچنین تامین ناکافی نمایشگر اضافی گوشی ها در بازار باعث گران شدن قیمت آن ها شده است. اما نگران نباشید، ممکن است گوشی شما به تعویض تاچ ال سی دی نیازی نداشته باشد و هزینه های شما به کمتر از نصف برسد. برای اینکه بفهمید آیا تاچ گوشی شما به طور کلی نیاز به تعویض دارد یا خیر، فقط کافیست عملکرد لمسی نمایشگر را در تمام نقاط صفحه بررسی کنید. اگر هیچ مشکلی بابت لمس صفحه وجود نداشت و فقط ترک یا شکستگی مربوط به شیشه روی نمایشگر است، در این صورت شما می توانید با مراجعه به تعمیرگاه های مجاز، بدون هزینه زیاد مشکل را با تعویض گلس روی تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ حل کنید.


تفاوت تعمیر تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ با تعویض آن

بین تعمیر و تعویض نمایشگر گوشی سامسونگ تفاوت های اساسی وجود دارد. در واقع منظور از تعمیر نمایشگر، رفع ایرادهای جزئی مثل تعویض فلت نمایشگر، کانکتور تاچ ال سی دی روی برد و یا سوکت های اتصال آن است. اما وقتی صحبت از تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ می شود، این بدان معناست که باید قطعه از روی گوشی شما باز شده و یک تاچ ال سی دی جدید جایگزین آن شود. هنگام تعویض LCD هم باید نهایت دقت خود را در انتخاب یک تعمیرگاه مناسب به خرج دهید؛ چرا که تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ امری بسیار حساس است که انجام آن به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد و یک اشتباه می تواند باعث آسیب رساندن به دیگر قطعات گوشی شود. علاوه بر این، بسیاری از تعمیرکاران سودجو از یک تاچ ال سی دی کپی ساخت شرکت های چینی به جای تاچ ال سی دی اورجینال (OEM) روی گوشی شما استفاده می کنند که نمی تواند کیفیت گذشته را ارائه کند.


تفاوت تاچ ال سی دی اورجینال با تاچ ال سی دی کپی در چیست؟

ضرب ;المثل «هرچقدر پول بدی، آش میخوری» در مورد تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ نیز صدق می کند. در واقع شما می توانید با هزینه ;ای کمتر از حد معمول، یک ال سی دی کپی که در کارخانجات چینی تولید شده را جایگزین LCD خراب گوشی خود کنید و از گوشی خود مجدداْ استفاده کنید. اما در عوض نباید توقع داشته باشید گوشی شما همان کیفیت تصویر و لمس گذشته را داشته باشد. در سویی دیگر تاچ ال سی دی اورجینال که به OEM نیز معروف است، همان ال سی دی اورجینالی است که سازنده در کارخانجات خود آن را تولید می کند و در عمل هیچ تفاوتی با تاچ ال سی دی فابریک روی گوشی شما ندارد.


هزینه تعویض تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ چقدر است؟

هزینه تعویض تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ بسته به مدل آن خواهد داشت. به فرض مثال اگر نمایشگر گوشی پرچمدار سامسونگ گلکسی اس ۲۱ اولترا بشکند و تاچ آن نیز از کار بیفتد، تعویض تاچ و ال سی دی آن به مراتب گران تر از زمانی خواهد بود که یک گوشی میان رده مثل گلکسی ای ۵۰ دارید و ناچار به تعویض تاچ LCD آن هستید. علاوه بر این، هزینه تمام شده می تواند نسبت به زمانی که از یک ال سی دی اورجینال استفاده می کنید با زمانی که از یک ال سی دی کپی ارزان قیمت تر استفاده می کنید نیز متفاوت باشد. به علاوه ی این ها باید حق الزحمه ای که تعمیرکاران از شما دریافت می کنند را نیز باید اضافه کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران