در گذشته ساختار تلفن های همراه به گونه ای بود که خود کاربر می توانست با باز کردن کاور پشتی دستگاه که معمولا از پلاستیک مقاوم ساخته شده بود به راحتی برای تعویض باتری موبایل سامسونگ خود اقدام کند. اما پس از مدتی با ارائه ایده ساخت گوشی هایی یکپارچه و مقاوم در برابر نفوذ آب همچنین ساخت بدنه از مواد متفاوت ، دیگر خبری از کاور قابل جدا سازی نبود. در ساختار یکپارچه درب کاور پشتی دستگاه توسط چسب های مخصوصی به شاسی چسبانده شده است. در مدل های جدید به منظور تعویض باتری موبایل سامسونگ نیاز هست که چسب اتصال دهنده با استفاده از حرارت شل شده و درب پشتی با استفاده از مکش و کاردک جدا شود. پروسه تعویض باتری موبایل سامسونگ در مدل های جدید نمی تواند توسط کاربر عادی انجام شود چرا که ریسک زیادی برای آسیب دیدن دستگاه وجود دارد.

ثبت سفارش آنلاین تعویض باتری موبایل سامسونگ

برای تعویض باتری موبایل سامسونگ به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض باتری موبایل سامسونگ را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، باتری موبایل سامسونگ خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

 

علل تعویض باتری موبایل سامسونگ

ساختار باتری های لیتیومی به گونه ای است که پس از مدتی استفاده و انجام سایکل های متعدد شارژ و دشارژ خاصیت خود را از دست داده و مشکلاتی نظیر تخلیه سریع شارژ ، داغ شدن ، باد کردن و ایجاد آسیب به سایر قطعات به خاطر حجیم شدن را ایجاد می کنند. در مواردی نیز باتری دستگاه در اثر ضربه ، نفوذ مایعات و یا استفاده از شارژر غیر اصل دچار آسیب شده که در این موارد نیز تعویض باتری موبایل سامسونگ مورد نیاز است.

 

تعمیر باتری موبایل سامسونگ / تعویض باتری موبایل سامسونگ

 


مراحل تعمیر باتری گوشی سامسونگ

در اولین مرحله از تعویض باتری موبایل سامسونگ نیاز است تا چسب اتصال دهنده کاور پشتی با استفاده از گرما نرم شود تا قابل جدا سازی شود. با استفاده از یک منبع گرما مثل سشوار یا هیت گان به مدت چند دقیقه این چسب ها نرم شده و پس از آن با استفاده از یک ابزار مکش کمی شیار بین کاور و بدنه باز می شود ، سپس با استفاده از حرکت یک تیغ و پیک های پلاستیکی در امتداد شیار بین کاور و بدنه چسب به کار رفته در دور تا دور دستگاه آزاد می شود. در صورتی که کاور پشتی دارای شکستگی یا ترک باشد مکش نمی تواند کاور را بلند کند ، در چنین شرایطی از چسباندن یک اهرم فشار به کاور پشتی برای باز کردن کاور استفاده میشود.

بیشتر بخوانیم : تعمیر موبایل سامسونگ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برداشتن کاور موبایل سامسونگ

در این مرحله برای ادامه تعمیر باتری موبایل سامسونگ نیاز است تا کاور پشتی برداشته شود ، توجه داشته باشید که کابل سنسور اثر انگشت موجود روی کاور پشتی بسیار کوتاه می باشد و با برداشتن کاور احتمالا این کابل از سوکت خود جدا می شود، در هنگام بلند کردن کاور از جدا شدن کابل نارنجی با کانکتور آبی رنگ مطمئن شوید. اگر در حین پروسه به نظر رسید که کابل جدا نمی شود قبل از برداشتن کاور با استفاده از ابزار مناسب اتصال کابل سنسور اثر انگشت از دستگاه را جدا کنید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جدا کردن چسب موبایل کاور موبایل سامسونگ

در ادامه پروسه تعویض باتری موبایل سامسونگ باید بقایای چسب قدیمی با استفاده از موچین و تیغ از لبه های کاور و بدنه برداشته شود ، با دقت این کار را انجام داده و سپس برای اطمینان از پاک شدن تمام چسب های اتصال دهنده با استفاده از یک دستمال نخی تمیز و الکل ایزوپروپیل بقایای چسب را پاک کنید تا سطح مورد نظر آماده زدن چسب جدید پس از انجام تعمیر باتری موبایل سامسونگ شود.

جدا کردن چسب موبایل کاور موبایل سامسونگ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جدا کردن آنتن، کویل شارژ و اسپیکر موبایل سامسونگ

در این مرحله ابتدا پیچ ها را باز کنید و در جای امن قرار دهید. حالا آنتن NFC و و کویل شارژ را باز کنید و از دستگاه جدا کنید. نوبت به اسپیکر گوشی می رسد ، آن را نیز پس از باز کردن پیچ ها از دستگاه جدا کنید و برای تعویض باتری موبایل سامسونگ آماده مرحله نهایی شوید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جدا کردن باتری گوشی سامسونگ

در مرحله نهایی از پروسه تعویض باتری موبایل سامسونگ با استفاده از ابزار مناسب کانکتور باتری موبایل سامسونگ را جدا کنید. سپس مقداری از الکل ایزوپروپیل نود درصد را به گوشه های باتری یعنی جایی که باتری با استفاده از چسب به بدنه متصل شده است را بزنید. این چسب به گونه ای طراحی شده که با الکل ایزوپروپیل حل می شود. به عنوان راه جایگزین می توانید با استفاده از یک منبع گرما چسب ها را نرم کنید . در گام بعدی با استفاده از یک پیک باز کننده باتری را از جای خود بلند کنید. در حین انجام اینکار توجه داشته باشید که داتر بورد و کابل آنتن درست در زیر این قسمت قرار دارند پس جهت جلوگیری از آسیب به آنها این مرحله از تعمیر باتری موبایل سامسونگ را با احتیاط ویژه ای انجام دهید. نکته بعدی اینکه در حین انجام این مرحله مراقب باشید که به بدنه باتری آسیب وارد نکنید زیرا این موضوع می تواند موجب نشت مواد خطرناک و اتش سوزی شود. حالا باتری جدید را جایگذاری کرده و مراحل را به صورت عکس انجام دهید ، قبل از به کار بردن چسب و بستن کامل دستگاه از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید.


تعویض باتری گوشی Samsung در zoodkomak

تعویض باتری موبایل سامسونگ یک پروسه پر ریسک با احتمال آسیب به دستگاه می باشد لذا برای تعمیر باتری خود به نمایندگی موبایل سامسونگ مراجعه کنید، در صورت نیاز به مشاوره و یا درخواست تعویض موبایل سامسونگ می توانید با مشاوران ما در مجموعه زود کمک تماس بگیرید تا با کمترین هزینه و با بالاترین کیفیت ممکن خدمات تعمیر و تعویض باتری را دریافت نمایید.

تعویض باتری گوشی Samsung در zoodkomak

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران